HAKKIMIZDA

E.S.E.K., Espri Standartları Enstitüsü Kurumu anlamına gelip, bu ismi bir defada söyleyebilenleri kendi içinde görmeyi arzulayan bir eğlence ekibidir. 1990’da, Gökhan Semiz ve Uğur Uludağ tarafından, Bakırköy’lü gençlerin boş zaman geçirgeçleri olarak kuruldu.

1995 yılında profesyonelliğe ilk adım Beyoğlu Küçük Sahne’de atıldı. Bugüne kadar sahneledikleri 17 oyun, 2 TV dizisi ( Bekarlar, 3. Tür ) ve 1 film ( Bir İhtimal Daha Var ) ile, kendi kitlesini yarattı. Türkiye’nin ilk bilim-kurgu tiyatro oyununu; dünyanın ilk devam (sequal ve prequal) – ( Üçüncü Türden Yakın İlişkiler 1 – 2 – Başlangıç ) oyununu yaptı. Türkiye’nin ilk fantastik -müzikli -komedi ( Tanrım Beni Baştan Yarat ) oyununa imza attı ve bir ilki daha gerçekleştirip ilk criminal – komedi oyununu ( 27 Numara ) yaptı.

Radikal tavrı, eğlenme kavramına olan inancı ve Türk Tiyatrosu’na getirdiği yeni soluk ile adından söz ettiren E.S.E.K.’nun tüm projeleri, ekibin kurucusu, merhum Gökhan Semiz, değerli öğretmenimiz Savaş Dinçel, ekibimizden arkadaşlarımız Huban Öztoprak ve Neşe Şimşek’in anısına ithaf edilmektedir.